Alapítványunkról Rendezvényeink Kiadványaink Arany János-díj Éves jelentések

Az Arany János Alapítvány szeretettel várja az "Írók Éjszakája a Magyar Írószövetségben" c. rendezvényen
2015. június 20-án 18 órától
1062 Budapest, Bajza u. 18.

A helyszínen megvásárolhatóak a karszalagok, melyek belépést biztosítanak
a Múzeumok Éjszakáján résztvevő összes intézmény minden programjára.
Vásárolja meg nálunk sorban állás nélkül a karszalagját,
cserébe meghívjuk egy pohár csapolt sörre és megajándékozzuk egy könyvvel!

A felnőtt karszalag egységes ára 1500 Ft,
a gyermek karszalagé (6 és 18 éves kor között) 600 Ft.
6 éves kor alatt a belépés ingyenes.

A karszalaggal rendelkezők 18.00 órától 2.30 óráig ingyen közlekedhetnek
a BKK által biztosított múzeumi buszjáratokon. Részletes járatinformáció:

PROGRAMJAINK

Koncertek

18.00 Palya Bea: Altatok – Dalok, versek álomország kapujában és azon túl. Családi gyerekkoncert. Közreműködik ifj. Tóth István gitáros.
20.00 A Buzsoo trió jazzkoncertje – Közreműködik: Buzsoo Zsuzsanna – ének, Nemeskéri Csaba – gitár, Paál József – bőgő.
22.00 Misztrál koncert – Dsida Jenő versei kelnek új életre a magyar népzenei hagyományokat világzenei elemekkel ötvöző, sokszínű, egyedi hangzásvilágú Misztrál zenekar előadásában.

Színház és irodalom

19.20 „Szeretném, ha szeretnének” – Összeállítás Ady Endre verseiből Turóczi Éva Anna színművésznő előadásában.
20.00 „Bicskám és szívem kinyitva” – Versszínházi műsor Nagy László és Szécsi Margit műveiből, Nagy László születésének 90. évfordulója alkalmából, Lázár Balázs és Tallián Mariann színművészek előadásában.
21.00 „Volt egyszer egy város...” – Zene és irodalom Horányi László színművésszel.

Kiállítás, barangolás

18.00-23.00 Bahget Iskander fotóművész Íróbarátaim c. íróportré-kiállítása.
18.30, 21.00 Irodalomtörténeti barangolás a székházban. A nagy múltú székház bemutatása a pincétől a padlásig, a barangolás közben megidézzük a hely szellemét, hagyományait, múltját és jelenét, kézbe vesszük a könyvtár kincseit.

Kézműves foglalkozás, játszóház

18.00-22.00 Játszóház óvodapedagógus vezetésével.
18.00-19.00 Kézműves foglalkozások gyerekeknek – Gyöngyfűzés: gyűrű, nyaklánc, karkötő készítése. Teatasak origami - képeslap készítése. Mandala rajzolása, színezés. „Játékos” origami – gyermekjátékok készítése nemcsak gyermekek számára. Sütő Éva és Borcsiczky Krisztina vezetésével.
20.15-21.15 Kézműves foglalkozás felnőtteknek – Gyöngyfűzés: ékszerek készítése. Gyöngyszövés: gyöngyös hajcsat készítése. „Praktikus” origami – lakásdíszítő és használati tárgyak készítése (virág, képkeret, dobozka, mini notesz, irattartó...) Sütő Éva és Borcsiczky Krisztina vezetésével.

www.aranyjanosalapitvany.hu